Йоло и Милица със странно участие на европейското в Амстердам

Двама от най-силните състезатели от СК "Атлет" /Мездра/ регистрираха странно участие на европейското първенство по лека атлетика в Амстердам. Йоло Николов и Милица Мирчева участваха в надпреварата на полумаратон и не завършиха състезанието!? Двамата стартираха, преминаха част от маршрута, но ...се изгубиха някъде по трасето. И това става на европейско първенство, а не някъде в тетевенския балкан!
Йоло бе направо незабележим в дестанцията от 21 километра в полумаратона на европейското в Амстердам. Николов стартира, но после изненадващо няма никакви отметки по контролите и според протокола въобще не е финиширал. Това не е първо такова изпълнение на ветерана. През 2014-та на първенството в Цюрих той отново изчезна от системата, но тогава бе на маратон.
Милица Мирчева, която е състезателка на Николов, също не завърши в полумаратона в Холандия. Тя измина половината дистанция - първите 10 километра с време от 36.43 минути, изоставайки с около 3,30 минути, но не завърши.
04.07.2016, 18:50 часа