Иван Петров втори на „Гран При Севлиево’2016“

Иван Петров втори на „Гран При Севлиево’2016“ Иван Петров с КТМ намери място на подиума на завършилия V кръг от републиканския шампионат по мотокрос „Гран При Севлиево 2016“. 18-годишният ас от Монтана, който е състезател на МСК "Севлиево", се класира на второ място в клас „МХ2“, като допусна пред себе си основния си съперник в последните няколко сезона Майкъл Иванов от НСА "Моторспорт".
Във втория манш проблеми с очилата накараха Иван Петров да намали скоростта и по този начин му попречиха да атакува челното място. Трети в класирането се нареди съотборникът на Петров Хакан Халми. Рекордните 149 състезатели от България, Гърция, Румъния и Турция се пуснаха на мотополигон „Горна Росица”, зрителите бяха над 5 000.
На 17 и 18 септември мотополигон „Ридо” в Самоков ще бъде домакин на VI кръг на републиканския и балканския шампионат по мотокрос.
15.09.2016, 11:19 часа