"Монтана" падна минимално с 0:1 от "Пирин" в Благоевград

"Монтана" падна минимално с 0:1 от "Пирин" в Благоевград "Монтана" падна с 1:0 от "Пирин" в мач от поредния кръг в Първа лига. Единственият гол вкара Стилян Николов в 47-та минута. Монтанци завършиха с човек по-малко мача в Благоевград. За втори жълт картон бе изгонен защитникът Полюткин в 65-та минута.
Първото полувреме бе равностойно, без чисти положения за гол за гостите. Монтанци стояха стабилно, но пиринци на три пъти можеха да вкарат. Положенията бяха след 30-та минута. Първо Станислав Костов финтира вратаря, но загуби равновесие и отправи анемичен удар. В последните 3 минути преди почивката на два пъти Даниел Младенов отправи слаби удари към вратаря Василев, който необезпокояван улови.
След почивката миг невнимание коства загубата на монтанци. Голът падна след заучено положение. Центриране отстрани, продължена топка и шут с левия крак на Николов за 1:0. Голът обърка гостите, които загубиха ритъм и концентрация в играта си. Сергей Георгиев отправи точен удар, но в ръцете на вратаря. В 65-та минута Полюткин получи втори жълт картон и остави отбора си в числено неравенство. Треньорът Кузмановски опита да активизира играта с три смени. Появиха се Маркиньос, Бака и Фернандо Дос Сантос, но до промяна не се стигна. Единствените възможности се откриха през левия бек Контохристос, който на два пъти от статично положение можеше да вкара. Първия път никой не засече центриране, вратарят се размина и топката мина на половин метър покрай дясната греда. Вторият бе 5 минути преди края, когато стражът на "Пирин" улови фалцовия му шут. Домакините също имаха няколко добри атаки, преди всичко с участието на влезлият като резерва Владислав Златинов. Така след минималния успех "Пирин" събра 10 точки, а "Монтана" остана с 4.
Съставът на "Монтана": Василев, Шоко, Михов, Полюткин, Контохристос, Чипев, Коруджиев, Васев, С.Георгиев, П.Атанасов, Ст.Петков. Резерви: Маркиньос, Бака, Ф.дос Сантос.
23.09.2016, 21:12 часа