„Манастирище” и „Монолит” не признават лидери

„Манастирище” и „Монолит” не признават лидери „Манастирище” и „Монолит” хвърлиха бомбите на 5 кръг в „А” областна футболна група във врачанско. Двата тима нанесоха поражения на двата големи фаворити „Околчица” и „Локо”/Мз/.
„Манастирище” на Кирил Атанасов записа четвърта поредна победа в първенството и с 4 от 4 /и един отложен мач/ се превърна във фаворит №1. В 5 кръг манастирчани наказаха шампиона „Околчица” с 4:3. Най-важна роля изигра новото попълнение Владимир Вълов-Сисо, който реши мача с хеттрик, Четвъртият гол вкара ботевецът Любослав Петров. За гостите от Моравица точни бяха Иван Иванов, Цветан Николов-Бербатов и Владимир Ангелов, като Мърдата вкара от дузпа. Стратегическият успех над двукратния първенец от 2014-та и 2015-та година изведе командата на Киро Атанасов на първо място, макар и по голова разлика. Още повече, че „Манастирище” удари в първия кръг и „Локо”/Мз/.
От своя страна мездренци допуснаха втора загуба. В похода към върха ги спря отборът на „Монолит”. В голяма драма „старите пушки” гръмнаха навреме. „Локо” остана с човек по-малко малко преди почивката. Вратарят Печенийски остави свойте в намален състав, получавайки червен картон за нарушение един на един срещу Росен Иванов. Пробойната между гредите запълни универсалния Ивайло Димитров-Зуека. В 60-та минута гостите дори поведоха с гол от дузпа на Борис Тончев. Драмата обаче тепърва предстоеше. Домакините се хвърлиха в атаки и Росен Иванов изравни след удар с глава. В 85-та минута домакините получиха право на дузпа. Бутанеца би, но Зуека спаси, избивайки в корнер. При изпълнението му обаче Юли Димитров пласиран лошо заби топката в собствената си врата, поразявайки мрежата на брат си за крайното 2:1.
Така „Манастирище” излезе начело с 12 точки, а „Околчица”, „Локо” и застигналият ги „Монолит” имат по 9 точки.
26.09.2016, 12:57 часа