"Околчица" /Моравица/ прегази "Миньор" /Згориград/ с 6:3

"Околчица" /Моравица/ прегази "Миньор" /Згориград/ с 6:3 Четвърта победа в първенството на "А" областната футболна група във Врачанско постигна "Околчица" /Моравица/. В среща от 6-ия кръг миналогодишните шампиони се наложиха със 6:3 над последния във временното класиране - "Миньор 2015" /Згориград/. Двубоят се игра на терена с изкуствено тревно покритие в Мездра. С хеттрик за домакините се отличи Георги Янев. Два гола за гостите отбеляза Генади Симеонов.
Георги Янев изведе моравчани напред в резултата в 21-ата мин. С точен изстрел от границата на наказателното поле. Три минути по-късно обаче бившият футболист на ЦСКА Генчо Симеонов изпълни майсторски пряк свободен удар отляво и възстанови равенството -1:1.
В 30-ата минута командата на кмета Коио Жилковски получи правото да изпълни дузпа, отсъдена от главния рефер Росен Гановски за игра с ръка в пей алта на защитник на "чуковете". От бялата точка Янев се разписа технично на 2:1. Седем минути по-късно Боян Цеков - Доктора покачи на 3:1 след асистеиция на Цветан Николов - Бербатов.
Пет минути след почивката централният нападател Иван Митов върна гостите в м»а с ювелирен удар по диагонала за 2:2. В 70 мин. Иван Иванов отново даде комфортна преднина на моратани. а три минути по-късно Георги Янев оформи своя хеттрик за 52-
До края на срещата двата отбора си размениха по още едно попадение. Най-напред в 79-ата мин. се разписа за миньоре* Генчо Симеонов от дузпа, а секунди по-сетне Иван Иванов оформи крайното 6:3.