"Видабаскет" тръгна със загуба след слабо първо полувреме

"Видабаскет" тръгна със загуба след слабо първо полувреме "Видабаскет" стартира със загуба новото баскетболно първенство. В първия кръг на мъжката "А" група видинчани отстъпиха като гости в "Арена Самоков" на втория отбор на "Рилски спортист" със 77:65 точки. Видинските баскетболисти започнаха сковано и "проспаха" първите две части (20:9 и 33:14), след почивката се окопитиха, изиграха много силно второ полувреме, като взеха третата част с 29:18 и четвъртата с 13:6, но това не стигна за обрат. Не вървеше и стрелбата за три точки- видинските момчета отбелязаха само 2 тройки от 20 опита.
Радослав Колев от "Видабаскет" приключи мача с дабъл-дабъл- 23 точки и 8 борби, Юлиян Колев добави 12 точки, а Теодор Киров- 9. За домакините над всички бе Адриан Секулов с 22 точки.
Следващата неделя е първият домакински мач за "Видабаскет". В зала "Фестивална" гостува ЦСКА.
23.10.2016, 21:48 часа