Жените на "Монтана" загубиха с разлика в Черна гора

Жените на "Монтана" загубиха с разлика в Черна гора Отборът на "Монтана" допусна първата си загуба в турнира за Купата на Адриатическата лига. В среща от IV кръг на група „В” възпитаничките на треньора Стефан Михайлов бяха разгромени с 67:46 при гостуването си на "Будучност" /Подгорица/. С успеха си черногорки излязоха начело с класирането с 6 точки, с 5 т. мотанчанки разделят второто място.
Двубоят започна равностойно, но в началото на втората част домакините направиха силна серия от 10:0 и се оттеглиха на почивката при резултат 34:20. В третата четвърт преднината на черногорки стигна до 20 точки разлика – 45:25, което на практика предреши изхода от мача. Виктория Стойчева бе най-резултатна за "Монтана" с 12 точки, с 8 т. завърши капитанката на отбора Шарел Алън. Американката Лиза Бърджис вкара 7 т. и към тях добави 9 борби. Силно се включи националката Радостина Димитрова – 7 точки, 6 отнети топки и 5 борби.  Топ-реализатор на срещата със 17 т. стана Тамара Капор от Будучност, три точки по-малко от нея вкара съотборничката и Ирена Матович. Кристина Топузович се отличиха с дабъл-дабъл за домакините 11 т. и 14 борби.
"Будачност" – "Монтана" 67: 46 (16: 12, 18:8, 22:14, 11:12)
"Будачност": Кристина Топузович 11, Божица Муйович 6, Тамара Капор 17, Ирена Матович 14, Биляна Стешанович 6 (Марина Пейович 5, Николина Бабич 4, Милена Якшич 3, Ивана Могуша 1, Аня Томашевич, Драгана Радович, Виолета Лазаревич). Треньор: .
"Монтана": Виктория Стойчева 12, Шарел Алън 8, Димана Макариева, Даниела Петева 2, Лиза Бърджис 7 (Радостина Димитрова 7, Цветомира Шаренкапова 6, Христина Иванова 4, Анна Соколан). Треньор: Стефан Михайлов.Съдии: Горан Бошкоски, Александър Давидов, Сашко Стойчевски.
28.10.2016, 10:38 часа