''Монтана'' разби ''Нефтохимик'', Агонцев не игра заради травма

''Монтана'' разби ''Нефтохимик'', Агонцев не игра заради травма Отборът на ''Монтана'' продължава с наказателната си акция в първенството. Пред 350 зрители в зала „Младост” възпитаниците на треньора Даниел Пеев разгромиха с 3:0 /25:18, 27:25, 25:15/ ''Нефтохимик'' /Бургас/ и по този начин записаха шестата си домакинска победа и девета от началото на сезона. Заради контузия на коляното основният разпределител на монтанския тим Любомир Анонцев не взе участие в мача. Той обаче бе достойно заместен от Делчо Раев, който показа отлично взаимодействие със своите съотборници. Двубоят започна оспорвано, а първото техническо прекъсване в първата част дойде при резултат 8:4 за гостите. Николай Къртев обаче застана на линията за изпълнение на начален удар и със сервиза си доста затрудни посрещането на съперника. Най-драматичен бе вторият гейм, в който бургазлии водеха през цялото време и бяха само на точка от спечелването му. При резултат 24:21 Явор Генов сгреши фатално. Националът реши, че отборът му е играл три пъти с топката и я хвана. Това срина психически волейболистите на ''Нефтохимик'', а с три последователни аса Златко Кьосев съвсем ги довърши. Третата част бе протоколна. Със 17 точки Кьосев бе най-резултатен за ''Монтана''. Минчо Минчев завърши мача с 14 т., а Александър Симеонов се отличи с 11 т. за успеха на домакините. За гостите от Бургас Петър Христов отбеляза 19 т.
''Монтана'' – ''Нефтохимик'' 3:0 /25:18, 27:25, 25:15/
''Монтана'': Златко Кьосев 17, Борис Наков 3, Александър Симеонов 11, Минчо Минчев 14, Делчо Раев 3, Николай Къртев 8 /Добромир Иванов-либеро/. Треньор: Даниел Пеев.
''Нефтохимик'': Явор Генов 7, Красимир Гайдарски 5, Георги Чалъков 3, Алън Лукас де Араужо 1, Петър Христов 19, Мартин Пенев-кап. 4 /Мартин Иванов-либеро, Светослав Томов-либеро/. Треньор: Петър Дочев.
10.12.2016, 11:28 часа