Старшата на ''Монтана'' завърши сезона с разгром над ''Пирин'' /Благоевград/

Старшата на ''Монтана'' завърши сезона с разгром над ''Пирин'' /Благоевград/ По възможно най-убедителния начин изпраща 2016 година сборната формация на ''Монтана'' за юноши до 19 години. В среща от последния за есенния полусезон XV кръг на елитната „А” група U19 момчетата на треньора Светлан Кондев разгромиха с 5:0 връстниците си от ''Пирин'' /Благоевград/. Двубоят започна равностойно, без опасности пред двете врати, ако не се брои пропуска на празна врата на Борислав Дамянов още в четвъртата минута. Резултатът бе открит в 20-та мин. Тогава главният съдия Методи Павлов правилно пусна авантаж за нарушение срещу Дамянов в центъра, Пресеян Русенов комбинира с Мартин Пламенов и той стреля покрай вратаря за 1:0. Само в разстояние на 60 секунди домакините на практика решиха изхода от мача. В 41-та мин. Светлин Димитров покачи след като излъга цялата защита на Пирин. Малко след това Християн Илиев асистира на Борислав Дамянов той направи резултата класически. Това съвсем обърка гостите и до края на полувремето те инкасираха още един гол, вкара го майсторски Мартин Пламенов. След почивката футболистите на ''Монтана'' намалиха темпото, но стигнаха до още едно попадение дело на влезлият като резерва Гроздан Иванов в 62-та мин. с неспасяем шут от 20 метра.
''Монтана'': Павел Здравков, Марио Благоев, Денис Петров, Алекс Асенов, Николай Христов, Християн Илиев-кап., Светлин Димитров, Мартин Пламенов, Валентин Лазаров, Борислав Дамянов, Пресеян Русенов /Венислав Иванов, Денис Пепелярски, Самуил Димитров, Гроздан Иванов, Милен Ангелов, Марти Митрофанов/. Треньор: Светлан Кондев.
''Пирин'': Петьо Яворов, Константин Митев, Георги Григоров, Васил Николов-кап., Илиян Бабулев, Христо Младенов, Методи Стефанов, Янислав Борисов, Марио Топузов, Емилиян Христов, Мартин Бояджиев /Дейвид Тупалов, Слави Корчев, Слави Колчунков, Мартин Борисов, Костадин Христов, Асен Крушовски/.
Треньор: Венцислав Гочев.
Голмайстори: 1:0 Мартин Пламенов /20/, 2:0 Светлин Димитров /41/, 3:0 Борислав Дамянов /42/, 4:0 Мартин Пламенов /44/, 5:0 Гроздан Иванов /62/.
10.12.2016, 16:09 часа