Монтанчанин стана европейски шампион по жиу-житцу

Монтанчанин стана европейски шампион по жиу-житцу Даниел Евгениев стана европейски шампион на бразилски жиу-житцу. На шампионата в Лисабон възпитаникът на СК "Бойни спортове" /Монтана/ стъпи на европейския връх в кат. до 82 кг на „сини колани” . 82 състезатели от Стария континент си оспорваха призовите места в тази категория, като без загуба от столицата на Португалия си тръгна единствено 18-годишният тийнейджър от Монтана. „Невероятно напрегнато състезание, а Дани бе просто страхотен. Буквално беше война на татамито. Всяка година идват все повече хора от цял свят да премерят сили в Лисабон, безспорно това е най -големия форум за Бразилско Жиу Житцу в света”, заяви треньорът на монтанския тим Николай Цоков-Колето. Другият му възпитаник в Лисабон Леонид Тодоров бе брутално ощетен от съдиите на ¼ финала в най-многолюдната категория (участваха 113 състезатели) до 76 кг на „сини колан”. Лео превъзхождаше по всички показатели своя съперник, но реферът го лиши от победата и той остана на пето място в крайното класиране. Даниел Цоков не скри своето разочарование и бе категоричен, че Лео е бил подготвен за шампионската титла, но безочливата съдийска балтия го спряла да я спечели. „Гордея се и с двамата, винаги съм бил, и докато има такива сърцати деца около мен, винаги ще бъда горд! Благодаря на всички за подкрепата”, допълни в типичния си стил треньорът на СК "Бойни спортове" /Монтана/. През малкото време за почивка, което имаха, той заведе своите „бебета” в прочутата зоологическа градина в Лисабон.
20.01.2017, 14:55 часа