''Монтана'' тръгна със загуба в Алания

''Монтана'' тръгна със загуба в Алания Отборът на "Монтана'' започна със загуба серията си от контролни срещи на зимния лагер Алания. В първата си проверка в турския курорт монтанци бяха надиграни с 0:1 от заемащия пето място в казахстанския елит ''Окжетпес''. Единственият гол в мача, който се игра на един от терените в курорта Белек бе отбелязан в 62-та мин. след изпълнение на пряк свободен удар. Тогава роденият в Буенос Айрес словенец Лукас Хорват изсипа топката в пеналта, тя премина пред куп от играчи на двата отбора и спря в мрежата. Преди почивката Монтана доминираше, но пропуски направиха Атанас Илиев и Петър Атанасов. През второто полувреме гостите бяха по-активни. След края на двубоя ст. треньорът Атанас Джамбазки заяви, че в отбора има 10 нови футболисти и е необходимо време, за да се сработят. Следващата проверка за ''Монтана'' е на 23 януари, понеделник, срещу ''Пакси'' /Унгария/.

Монтана: Евгени Александров, Марко Джаколич, Иван Михов, Андреас Васев, Диарасоуба Бамба, Блажо Игуманович, Сергей Георгиев, Джордже Ивеля, Атанас Илиев, Стивън Петков, Петър Атанасов (Корин Брокс, Иво Малинов, Саа, Георги Коруджиев, Костадин Дяков, Антони Иванов, Даниел Генов, Александър Славейков, Небойша Иванчевич, Брадли Меледже, Даниел Гаджев).
20.01.2017, 22:21 часа