"Ботев" /Враца/ откри полусезона с победа над "Левски" /Карлово/

"Ботев" /Враца/ откри полусезона с победа над "Левски" /Карлово/ "Ботев" /Враца/ победи с 2:1 "Левски" /Карлово/ в първия си домакински двубой от пролетния дял на Втора професионална лига. Врачани започнаха по добре срещата и до 10-та минута вече имаха няколко голови ситуации. Резултатът беше открит в 13-та мин., когато Илия Карапетров реализира за 1:0 след разбъркване в наказателното поле на "Левски". Няколко минути по-късно отново той вкара след страхотно извеждащо подаване на Денис Цолев и така в официалния си дебют за "Ботев" Карапетров вкара 2 гола.
Втората част също започна добре за врачани. В 50-та мин. Иван Иванов имаше шанс да направи резултата 3:0, но пряк свободният му удар срещна гредата. В средата на втората част карловци върнаха едно попадение след удар с глава на Михаел Кисьов. В 85-та мин. Валентин Смилов от гостите направи брутално нарушение срещу Иван Пенев и реферът Румен Христов заслужено го изгони с директен червен картон. До края на срещата "Ботев" имаха още шансове, но резултатът се запази 2:1.
За "Ботев" започнаха: Ивайло Яначков, Иво Харизанов, Иван Пенев, Мариян Иванов, Тодор Гочев /к./, Ивайло Михайлов, Иван Иванов, Емил Стоев, Илия Карапетров, Спас Георгиев и Денис Цолев.
За "Левски" излязоха: Цветан Тодоров, Боян Илиев, Янко Вълканов /к./, Йоанис Динотакис, Михаел Кисьов, Петър Райков, Анти Рениа, Валентин Сливов, Илиас Игнатидис, Лъчезар Ангелов и Ангел Здравчев /65 Кевин Бонифаци Нцко/.
25.02.2017, 16:07 часа