Митко Ценов финишира пети на Балканиадата в Белград и пропуска Европейското

Митко Ценов финишира пети на Балканиадата в Белград и пропуска Европейското Най-добрият български атлет в средните бягания Митко Ценов финишира пети в дисциплината 3000 м на ХХII балкански шампионат в зала за мъже и жени, който се провежда днес в Белград. 23-годишният състезател на Спортен клуб "Атлет" /Мездра/ пробяга дистанцията за 8:16.97 мин. Така Митко не успя да покрие норматива в тази дисциплината - 8:05.00 мин., за участие на Европейското първенство в зала, което е в началото на март отново в сръбската столица. Ценов остана на около 12 секунди от квотата и на 18.71 сек. от своето лично постижение на 3000 м в зала - 7:58.26 мин., от Балканиадата в Истанбул преди три години, когато той спечели сребърен медал.
Другият състезател на мездренския клуб в тази дисциплина Йоло Николов, който беше в ролята на пейсмейкър, не завърши бягането. Балкански шампион стана 18-годишният представител на домакините Елзан Бибич с постижение 8:06.98 мин., който обаче също не покри норматива за участие на 34th European Athletics lndoor Championships. Сребърния медал спечели румънецът Константин Каталин Атанасоаей с време 8:07.72 мин., а бронзовото отличие заслужи сърбинът Душан Макевич с 8:12.40 мин.
По-късно тази вечер новото попълнение в СК "Атлет" Иво Балабанов ще бяга 1500 м. Стартът в тази дисциплина е в 20:45 часа българско време. Нормативът за участие на шампионата на стария континент на тази дистанция е 3:44.00 мин.
26.02.2017, 16:11 часа