"Бдин" мина през "Янтра" /Габрово/

"Бдин" мина през "Янтра" /Габрово/ "Бдин" /Видин/ победи с 5:2 "Янтра" /Габрово/ в мач от 19 кръг на първенството на Северозападна футболна лига. Почетните попадения за гостите паднаха в самия край на мача, когато видинчани малко отслабиха темпото. Самия мач започна с положения за домакините. В 7-ма минута Денис Николов отправи удар от воле, но топката премина покрай вратата на младия страж на гостите Георги Спасов.След него и Янек Кирилов пропусна след ъглов удар. В 31-ва минута обаче Янек Кирилов бе точен за 1 на 0 след, като топката попадна при него след центриране от ъглов удар. Домакините имаха и претенция за дузпа, но главния съдия Ивайло Тодоров от Монтана не видя нарушение срещу Людмил Иванов.До края на полувремето пропуски направиха Лъчезар Георгиев, Цветан Цветанов и Янек Кирилов. В 45-та минута обаче Цветан Цветанов отбеляза красив втори гол с хубав летящ плонж с глава след центриране на Александър Соколов. Второто полувреме отново започна с натиск на Бдин, но отново пропуски на на два пъти на Цветан Цветанов и на Соколов не донесоха нови попадения във вратата на гостите. В 55-та минута Соколов нахлу в наказателното поле и бе фаулиран и този път съдията отсъди дузпа. Точен за 3 на 0 от дузпата бе потърпевшия- Соколов. В 76-та минута Янек Кирилов отбеляза вторият си гол в срещата след контраатака, а в 79-та минута направилия силен мач Мартин Димитров отбеляза за 5 на 0 след разбъркване. Гостите реализираха почетни попадения след голове на Ивайло Иванов с глава в 83-та и на капитана Християн Кожухаров в 90-та минута. Помощник треньора на "Бдин" Павел Павлов остана доволен от показаното в мача, но не и от отпускането в края на срещата:
"Ако започнем от зад напред то такива отпускания и лесни голове не трябва да се случват. Такива голове могат да паднат и в началото на мача за 0 на 1 или 0 на 2. Трябва максимална концентрация...Иначе съм доволен от показаната игра...Статичните положения ни помогнаха много. Отдавна не бяхме вкарвали от статично положение...В Ловеч отиваме да играем футбол. Не сме притеснени..."- каза Павлов.
В следващия кръг "Бдин" гостува на "Литекс" в Ловеч, а след това е домакин на "Академик" /Свищов/.
24.03.2017, 19:28 часа