"Кариана" /Ерден/ победи "Павликени"

"Кариана" /Ерден/ победи "Павликени" "Кариана" /Ерден/ победи с 2:1 "Павликени" в среща от 19-ия кръг на Северозападната трета лига. Трите точки дойдоха трудно, след куп пропуски и много нерви. Карианци се настаниха трайно в половината на гостите от самото начало. На три пъти Евгени Игнатов – Бамзе не успя да намери мрежата на вратаря Стефанов. Първият му удар Стефанов изби с мъка от голлинията, а останалите два минаха на сантиметри от страничната лява греда. В 23-та минута Павликени откри резултата. Георги Илиев върна леко топката към вратаря. Павел Станев излезе и се сблъска с Димитър Димитров. Нападателят на гостите догони коженото кълбо и го прати в мрежата за 0:1. Пет минути по-късно Ангел Русев можеше да изравни. Меката излезе сам срещу Стефанов прехвърли го, но топката се отклони от гредата. Павликени създаде още една ситуация. В 36-та минута Цветомир Додуров стреля от далеч, Павел Станев отклони топката, тя лизна напречната греда и излезе в корнер. Карианци стигнаха до равенството 5 минути преди почивката. Боби Боянов засече остро центриране на Игнатов за 1:1. Натискът на "Кариана" продължи и през вторите 45 минути. Гостите се прибраха и разчитаха на контраатаки. В 72-та минута с глава Георги Илиев натресе страничната греда последва центриране и отново Илиев не успя да засече топката в малкото наказателно поле. Три по-късно удар с глава на Николай Николов мина до гредата. Николай Дичев донесе трите точки за Кариана в 81-та минута. След центриране от фаул на Йордан Тодоров – Паро вратаря Стефанов изпусна топката и Дичев я довкара за крайното 2:1.
"Кариана": Павел Станев, Георги Илиев, Николай Николов, Николай Дичев. Цветко Иванов, Деян Иванов /28-Боби Боянов/, Йордан Тодоров, Георги Цеков /51-Цветелин Анжелов/, Евгени Игнатов /к/, Борис Петков, Ангел Русев
"Павликени": Генчо Стефанов, Денчо Шапкалиев, Светлин Васиев, Цветомир Додуров, Красен Славчев, Юлиян Игнатов, Калоян Калчев /88-Белослав Чешмеджиев/, Йордан Йорданов, Борислав Иванов, Димитър Димитров /61-Каляон Киров/, Димитър КушевГлавен съдия Даниел Иванов /Видин/, с помощници Николай Недков /Видин/ и Владимир Палански /Враца/.
24.03.2017, 19:32 часа