"Монтана" попари "Хасково" в първия финал

"Монтана" попари "Хасково" в първия финал "Монтана" дръпна във финалната серия на женското ни първенство. Шампионите тръгнаха страхотно и спечелиха със 74-62 гостуването си на лидера от редовния сезон "Хасково". Монтанки натрупаха добър аванс в първата четвърт, увеличиха го през втората и така отнеха домакинското предимство на съперника. Утре от 18:00 часа е мач №2 в Хасково.
Двата отбора започнаха резултатно и само за две минути си бяха вкарали 17 точки. След това обаче монтанки направиха серия от 9-0 и дръпнаха с 8 напред, след което поддържаха приличен аванс. Той стигна и до 10, "Хасково" намали, но така и не съумя да се доближи под 4. През втората четвърт ситуацията беше същата, но завършек от 11-2 на първото полувреме даде преднина от цели 15 на гостите. Това на практика се оказа решаващо, тъй като след почивката гостите контролираха събитията на терена, не допуснаха намаляване на преднината и стигнаха до успеха.
22.04.2017, 19:49 часа