Старшата на "Монтана" изпусна "Левски" в мач с два червени картона

Старшата на "Монтана" изпусна "Левски" в мач с два червени картона "Монтана" изпусна да вземе поне точка от "Левски". Пред повече от 200 зрители на стадион „Огоста” домакините загубиха с 2:3, а срещата бе от XXIII кръг на първенството на елитната „А” група за юноши до 19 г. Монтанци откриха резултата още във 2-та мин., когато Борислав Дамянов с удар по диагонала не остави никакъв шанс на вратаря Димитър Шейтанов. В 14-та мин. Атанас Кабов изравни, като този резултат се запази до почивката. Още в началото на второто полувреме обаче Илия Юруков усложни ситуацията в състава на гостите след като получи директен червен картон. От това се възползваха футболистите на "Монтана" и в 56-та мин. Боби Дамянов асистира на Светлин Александров, който направи 2:1. Вместо да вкарат още един гол и да си решат мача домакините допуснаха два във вратата си и то само в разстояние на четири минути. В 72-та мин. Васил Димитров изравни, а четири по-късно Атанас Кабов се възползва от груба грешка на защитник и изведе "Левски" напред. Малко след това Кабов можеше да оформи и своя хеттрик, но пропусна сам срещу вратаря, което вбеси треньорът му Йордан Петков, който хвърли бутилка с минерална вода по посока към тунела, където за щастие нямаше никои. В края на мача червен картон получи и Милен Младенов за оспорване на съдийско решение.
"Монтана": Кристиян Иванов, Милен Ангелов, Денис Васков, Милен Младенов, Марио Благоев, Алекс Асенов, Християн Илиев, Самуил Димитров, Мартин Лазаров, Светлин Александров, Борислав Дамянов (Денис Пепелярски, Денис Рангелов). Треньор: Панталей Заков.
"Левски":Димитър Шейтанов, Емил Трендафилов, Георги Николов, Георги Костов, Васил Димитров, Илия Юруков, Иван Калайджийски, Ивайло Найденов, Санер Неждей, Атанас Кабов, Алекс Боримиров (Християн Бориславов, Александър Иванов, Георги Павлов, Илиян Петров, Ерик Георгиев, Атанас Василев). Треньор: Йордан Петков.
26.04.2017, 20:19 часа