Юношите на "Видабаскет" вдигнаха Купата на турнира във Видин

Юношите на "Видабаскет" вдигнаха Купата на турнира във Видин Юношите на старши треньора Николай Колев спечелиха международния баскетболен турнир във Видин за Купа Видабаскет. Участие в силната надпревара взеха четири отбора - „Видабаскет“ (Видин), „Слава 99“ (Монтана), „Цицер“ (Бор, Сърбия) и „Шампион“ (Видин).
С две убедителни победи от двата дни на надпреварата „Видабаскет“ стана първия носител на клубната купа, която ръководството на видинския клуб учреди през настоящата 2017 г. Второто място остана на отбора на „Слава 99“, а със бронзовите медали се окичиха момчетата от „Цицер“, Сърбия.
Призьорите бяха поздравени от изпълнителния директор на "Видабаскет" Росен Ракаджиев, който не скри задоволството си от поредния добре организиран баскетболен празник във Видин. Турнирът също така бе една важна проверка за юношите на клуба, на които им предстоят важни състезания на два фронта- от държавното първенство на страната и от календара на ученическите игри.
Вълнуваща бе срещата с треньора на гостите от Сърбия Алан Тошич, който 4 от най-силните си състезателни години изкара във видинската спортна зала „Фестивална“.
"Дългогодишното ни приятелство с Алан днес прерасна в един сериозен план за бъдещо баскетболно сътрудничество между Видин и Бор. Основите вече са поставени с първия международен турнир, предстоят ответни гостувания с различни детски гарнитури в сръбския град, работа по проекти, контролни срещи, организиране на съвместни тренировъчни лагери.", обясниха от "Видабаскет".
30.04.2017, 17:11 часа