"Монтана" и "Локо" /Горна Оряховица/ завършиха 1:1, оставиха развръзката за понеделник

"Монтана" и "Локо" /Горна Оряховица/ завършиха 1:1, оставиха развръзката за понеделник "Монтана" и "Локомотив" /Горна Оряховица/ завършиха наравно 1:1 в първата плейаутна среща за оставане в Първа професионална лига. И двата гола паднаха преди почивката, а двата отбора оставиха да рещат спора помежду си на реванша в понеделник.
И двата отбора започнаха мача предпазливо. В 17-та мин. балонно центриране завари вратаря на символичните гости Николай Банков неподготвен, Петър Атанасов се пребори за топката и я търкулна в мрежата. Радостта на монтанци обаче бе твърде кратка. В 25-т амин. Аристоте Ндонала тръгна мощно по левия фланг, влезе в наказателното поле и пусна топката успоредно на голлинията, там Бирахим Сар закъсня да покрие Рахави Кифуети и той на празна врата изравни. Голът обърка домакините и те допуснаха нападателите на "Локомотив" на няколко в опасна близост до Неманя Счекич. В 32-та мин. Андреас Васев проби отдясно и намери Антони Иванов, но топката му дойде малко назад и той не успя да нанесе удар. Девет минути по-късно силен шут на Владислав Узунов от границата на пеналта бе спасен от словенския вратар на "Монтана".
Главният съдия Драгомир Драганов се опита да реши мача в 52-та мин., след като пресилено показа втори жълт и червен картон на Костадин Дяков. Три минути по-късно Ндонала центрира от ляво, а Кифуети от няколко метра стреля в аут. В 58-та мин. Сар засече с глава центриране на Атанасов, но ударът му бе много слаб и не затрудни вратаря Банков. Гостите отговориха с шут на Ндонала преминал покрай вратата. Старши треньорът на "Монтана" Атанас Атанасов направи принудителна смяна в 84-та мин., Бирахим Сар се контузи и на негово място влезе Юлиян Чапаев. Малко след това пък юношата на монтанци Борислав Дамянов, който влезе като резерва на Андреас Васев „скри” топката на Николай Христов и Атанас Фиданин, които групово го фаулираха на границата на наказателното поле. Домакините обаче не се възползваха от удобната ситуация.
"Монтана": 33.Неманя Счекич, 24.Саняго Вилафане, 3.Иван Михов-кап., 17.Блажо Игуманович, 5.Бирахим Сар (84-19.Юлиян Чапаев), 25.Костадин Дяков, 7.Даниел Генов (90-15.Александър Веселинов), 21.Даниел Гаджев, 10.Петър Атанасов, 4.Антони Иванов, 11.Андреас Васев (81-8.Борислав Дамянов). Треньор: Атанас Атанасов.
"Локомотив":91.Николай Банков, 8.Милен Желев, 33.Стефан Цонков, 4.Николай Христов, 6.Атанас Фиданин-кап., 24.Юлис Омабе-Ндонг, 22.Маинду Мадианга, 23.Владислав Узунов(78-11.Красен Трифонов), 28.Мохамед Бен Отман, 38.Аристоте Ндонала Фунду, 14.Рахави Кифуети. Треньор: Александър Димитров.
26.05.2017, 20:03 часа