Денис Димитров финишира 4-ти в спринта на 100 метра

Денис Димитров финишира 4-ти в спринта на 100 метра Денис Димитров завърши с четвърто време в бягането на 100 метра на Европейското отборно първенство по лека атлетика в Първа лига, което се провежда във финландския град Вааса. Възпитаникът на монтанския СК Атлет пробяга разстоянието за 10.56 сек. Победител в спринта с 10.35 секунди стана Джонатан Куарку от Норвегия. На Денис му предстои и участие на 200 метра, в които влиза с шесто време. Във временното класиране, след първите пет, от общо 40 дисциплини, отборът на България заема последното 12-то място със скромния актив от 15.5 точки. Лидер с 55 точки е Турция. Първите три отбора в крайното класиране печелят промоция за Суперлигата, а последните три изпадат във Втора лига. Шампионатът продължава и в неделя.
24.06.2017, 18:58 часа