"Ботев" /Враца/ започна сезона с победа срещу "Марица" /Пловдив/

"Ботев" /Враца/ започна сезона с победа срещу "Марица" /Пловдив/ "Ботев" /Враца/ посрещна пловдивския "Марица" в двубой от 1-вия кръг на Втора лига. Срещата завърши 2:1 в полза на врачани с голове на Атанас Фиданин и Иво Михайлов. За гостите точен бе Димитър Юруков.
Срещата започна равностойно, без почти никакви опастности и пред двете врати. Чак в 33-та минуте се откри първата по сериозна възможност за "Ботев". Деян Иванов с глава нецели напречната греда, след опит за прехвърлящ удар, а малко по-късно Стоев и Харизанов шутираха неточно от удобни позиции.
Втората част започна значително по-добре за врачани. Само 2 минути след подновяването на играта Кристиян Григоров от 3 метра би в тялото на вратаря. В 53-та минута от почти същото положение Григоро прати топката в аут. В 60-та минута играч на гостите игра с ръка в наказателното поле и главния съдия отсъди дузпа. Атанас Фиданин изпълни наказателния удар и не сбърка. В 75-та минута Иво Михайлов получи добър пас в наказателното поле и отправи безпощаден удар под гредата за 2:0. В добавеното време на двубоя "Марица" успя да върне едно попадение. Димитър Юруков вкара с глава за крайното 2:1.
"Ботев" /Враца/ игра в състав: Ивайло Василев, Александър Александров /82 Янаки Смирнов/, Атанас Димитров /80 Иван Иванов/, Атанас Фиданин, Деян Иванов, Емил Стоев, капитанът Ивайло Михайлов, Иво Харизанов, Илия Карапетров, Кристиян Григоров и Спас Георгиев /57 Борислав Борисов/.
Треньорът на "Марица" заложи на: капитанът Илия Николов, Никола Марин, Атанас Ташолов, Мирослав Пушкаров, Христо Стамов, Джунейт Яшар, Венцислав Гюзелев /66 Самер Мохамед/, Димитър Юруков, Петър Чалъков, Борислав Караматев /71 Светослав Читаков/ и Николай Колев /79 Рангел Игнатов/.
22.07.2017, 20:38 часа