Шампионът "Вихър" /Николово/ спечели с 2:1 дербито с "Шурданица" /снимки/

Шампионът "Вихър" /Николово/ спечели с 2:1 дербито с "Шурданица" /снимки/ Шампионът "Вихър" (Николово) измъкна трудна домакинска победа с 2:1 над "Шурданица" (Георги Дамяново) в дербито на XIXкръг от първенството на монтанската IV дивизия. И трите гола паднаха през първото полувреме. Още в третата минута Мартин Истатков-Джинката изведе домакините напред в резултата с неспасяем шут от далеч. В 36-та мин. Светлин Томов-Тричи бе спънат в наказателното поле на гостите, но топката попадна у Николай Иванов и главният съдия пусна авантаж, но и Иванов бе фаулиран и главният съдия Венислав Живковтози път свири дузпа. От бялата точка Данислав Езекиев бе точен за 2:0.
Три минути преди почивката Мирослав Йорданов-Джудиста бе оставен непокрит в пеналта и не остави никакъв шанс на вратаря Борислав Борисов-Куман.
12.05.2018, 20:56 часа