Финансовата грамотност става част от учебния материал

Финансовата грамотност става част от учебния материал Програмата за финансова грамотност "Нашите пари" се преподава в 81 гимназии в цялата страна. До края на учебната 2019/2020 година над 2050 ученици, организирани в 85 групи, ще научат как да съставят личния си бюджет и да правят разумен избор по отношение на финансите си, съобщиха организаторите.
Програмата "Нашите пари" започна през 2016 г. за учениците от девети до 11-и клас от общообразователните училища в цялата страна и е разработена с отчитане на местните характеристики на българското образование. Основната й цел е да включи финансовата грамотност в учебната програма на средните училища в България, с подкрепата и финансирането от български банки.
За да се подпомогне процесът на обучение на учениците, е разработен оригинален учебник, учебна тетрадка и книга за учителя по финансова грамотност, с помощта на издателство "Просвета". За да се направи получаването на знания по финансова грамотност по-привлекателно за учениците, е разработена и дигиталната платформа.
През платформата учениците могат да гледат видео уроци и да решават тестове. През изминалите няколко учебни години, над 230 000 български деца, в чиито училища няма обучения по програмата "Нашите пари", също са повишили финансовата си грамотност.
07.01.2020, 09:25 часа
582 0
Остави коментар
Внимание! Сайтът не носи отговорност за съдържанието на коментарите.
capctha