"Бдин" взе 3 точки в Свищов, "Дреновец" загуби у дома

"Бдин" взе 3 точки в Свищов, "Дреновец" загуби у дома "Бдин" (Видин) победи заслужено в Свищов местния "Академик" с 2:0 в среща от 21-ия кръг на Северозападна Трета лига.
Завърналият се в "Бдин" опитен нападател Валдемар Стоянов реализира и двете попадения, но получи контузия. В 17-ата минута топката беше центрирана, Деян Захариев я свали и Стоянов откри резултата. Двамата изработиха и второто попадение. То падна в 31-ата минута, когато Захариев стреля с глава, вратарят на домакините Владимиров изби и Стоянов беше точен при добавката. Капитанът Калоян Цветков и влезлия като резерва Александър Веселинов пропуснаха да направят победата по-изразителна.
В друга среща от кръга "Локомотив" (Горна Оряховица) спечели в Дреновец срещу едноименния тим с 2:1. Първата част беше за гостите. В 35-ата минута Стефан Неделчев откри резултата. Секунди преди почивката голмайсторът асистира на Кристиян Райчев за второто попадение.
След почивката "Дреновец" взе инициативата. В 56-ата минута влезлият като резерва Пламен Неновоформи крайното 1:2. Домакините бяха крайно недоволни от отсъжданията на реферите.
13.03.2022, 15:30 часа