"Монтана" спечели първия полуфинал с "Рилски спортист" /снимки/

"Монтана" спечели първия полуфинал с "Рилски спортист" /снимки/ Баскетболистките на "Монтана" разгромиха у дома "Рилски спортист" с 82:48 и поведоха с 1-0 в ½ финалната плейофна серия за титлата в женската „А“ група.
В другия ½ финал в Стара Загора "Берое" очаквано не срещна съпротива в мача си с "Шампион" и записа убедителна победа със 117:55.
Вторите срещи са в петък, а ако се стигне до трети мач, той ще е в неделя, 23 април.
В може би най-слабо посетената среща в зала „Младост“ през този сезон възпитаничките на треньора Николай Господинов не влязоха по-най-добрия начин в двубоя и на полувремето имаха крехък аванс само от 6 точки – 40-34. След почивката обаче домакините доминираха и след третата част разликата вече бе двуцифрена. Монтанчанки бяха най-убедителни в последна четвърт, която спечелиха с 19-4.
Американката Шерийн Съдърланд стана топ-реализатор на срещата с 21 т., с две по-малко от нея завърши националката Александра Петрова. Капитанката на "Монтана" Габриела Николова се отличи с 15 точки, 9 борби и 7 асистенции. Ивана Бонева бе най-резултатна за гостите с 16 т., Деница Манолова отбеляза 13 т. и кум тях добави 8 борби.

"Монтана" – "Рилски спортист" (Самоков) 82:48 (23-17, 17-17, 23-10, 19-4)

"Монтана": Валерия Алексиева 10, Микаела Дамянова 8, Габриела Николова-кап. 15, Шерийн Съдърланд 21, Александра Петрова 19, (Габриела Ангелова 7, Йоана Иванова 2, Борислава Денчева, Валентина Горанова, Ванина Василева, Ема Савова). Треньор: Николай Господинов.

"Рилски спортист": Вероника Джикова-кап., Радина Илиева 8, Деница Манолова 13, Рая Абурая 3, Ивана Бонева 16 (Моника Борисова 6, Емили Симеонова 2, Гергана Никова, Лилия Василева, Анджела АлХусани). Треньор: Маргарита Маринкова.

Съдии: Ангел Иванов, Илиян Цветанов, Валентин Въчковски.

Зала: „Младост“-55 зрители.
20.04.2023, 14:29 часа