"Монтана" влезе в Топ 4 на Адриатическата лига след бой над "Партизан" /снимки/

"Монтана" влезе в Топ 4 на Адриатическата лига след бой над "Партизан" /снимки/ "Монтана" запази шансовете си за участие на финалния турнир на Адриатическата лига след домакински успех с 85:74 над "Партизан" (Белград).
След тази победа възпитаничките на Преслав Пешев се изкачиха на четвъртото място във временното класиране за сметка на "Орлови", но тимът от Баня Лука е с един мач по-малко.
"Монтана" започна много силно мача си с Партизан в зала „Младост“ и поведе с двуцифрен резултат след първите десет минути. Гостите обаче използваха серията от грешки на своя противник във втората част и сведоха изоставането си само на 4 точки на полувремето.
След почивката домакините отново доминираха, направиха разлика от 20 точки и въпреки, че в края понатежа умората стигнаха до заслужена победа.
Янина Тодорова бе над всички с 29 т. (6 тройки), 6 борби и 7 асистенции. Тери Батъл завърши с дабъл-дабъл 19 т. и 13 борби. Силно играха Микаела Дамянова 15 т. и Борислава Денчева 13 т.
За "Партизан" Марина Стоич реализира 20 точки.

"Монтана" – "Партизан" (Белград) 85:74 (25-13, 17-25, 26-17, 17-19)

"Монтана": Янина Тодорова 29, Борислава Денчева 13, Шариз Феърли 6, Тери Батъл 19, Микаела Дамянова 15 (Преслава Колева-кап. 3, Валентина Горанова, Ванина Василева). Треньор: Преслав Пешев.

"Партизан": Марта Йованович 13, Марина Стоич 20, Йована Баричич 19, Бояна Мишкич, Имана Чосович 7 (Анжела Мароевич 11, Тина Данчич 4, Милица Кованджич, Тамара Мишкич). Треньор: Треньор: Миляна Бойович.

Съдии: Ернад Карович, Фарис Дзампо, Алдин Дедич.

Зала: „Младост“-100 зрители.

15.02.2024, 15:17 часа