"Монтана" с драматична загуба от "Орлови" /Баня Лука/

"Монтана" с драматична загуба от "Орлови" /Баня Лука/ Баскетболистките на "Монтана" допуснаха минимална загуба със 79:80 при гостуването си на "Орлови" (Баня Лука) и се простиха с надеждите си да играят за пореден път във финалния турнир на Адриатическата лига.
Редовното време на мача завърши наравно 68:68, а пет минутното продължение бе спечелено от домакините с 12:11. Решителен за успеха им бяха отсъдените наказателни удари 35, някои от които само съдиите видяха, срещу едва 14 за гостите.
Двата отбора си размениха по едно полувреме, като след почивката монтанчанки доминираха, успяха да заличат аванса на своя съперник и да поведат 26 секунди преди сирената, след като Микаела Дамянова вкара от далечно разстояние за 78-76. Босненки изравниха, а в оставащите до края 4 секунди Тая Робинсън опита неуспешна стрелба от центъра.
В продължението домакините дръпнаха в резултата с 69-76, но след серия от 8-0 "Монтана" отново поведе 77-76, но не успя да удържи крехката си преднина.
Тея Робинсън бе най-резултатна за българския тим с 27 точки, Янина Тодорова се отличи с 14 т. и 9 борби. Страхотен мач за "Орлови" направи Александра Музевич, която завърши с 38 т. и към тях добави 12 борби и 6 асистенции.

"Орлови" (Баня Лука) – "Монтана" 80:79 (19-15, 16-13, 15-18, 18-22, 12-11)

"Орлови": Лий Сафия 19, Даниела Митрович 7, Горана Марянович 2, Хана Предоевич 13, Александра Музевич 38 (Милица Джокич 1, Яна Гуска, Ана Павлович, Мария Вулич). Треньор: Весна Джувер.

"Монтана": Борислава Денчева 5, Тея Робинсън 27, Янина Тодорова 14, Шариз Феърли 9, Тери Батъл 12 (Микаела Дамянова 8 (Преслава Колева-кап. 4, Валентина Горанова , Ванина Василева 4). Треньор: Преслав Пешев.

Зала: „Обиличево“-100 зрители.
07.03.2024, 09:18 часа