„Ботев” печели коледния волейболен турнир

ВК „Ботев” спечели коледния волейболен турнир под шефството на ВМРО. Сборната юношеска формация от старшата и младшата възраст триумфира в залата на ПМГ в неделя вечер. Във финала ботевци надделяха с 2-0 гейма над състава на „Волейболерс”. Така възпитаниците на Маргарита Илиева оправдаха очакванията, че са фаворит №1 в турнира. Тимът на „Ботев” стартира със загуба, но впоследствие показа класа и с четири поредни победи вдигна купата. Днес в 14 часа стана ясна голямата четворка на волейболния турнир под наградите на ВМРО. Освен известните от вчера тимове на „Спартак” и „Враца волей” напред продължават съставите на ВК „Ботев” и „Волейболерс”. Резултатите са очаквани с оглед класата на съперниците. В последния си мач от групите ВК „Ботев” имаше протоколна задача да бие аутсайдера „ЕГ волей” и го направи с 2-0. Така ботевци продължават напред заедно със „Спартак”. В другата група „Волейбалерс” стигнаха полуфинал, след лесен успех с 2-0 над слабака – домакин ВМРО.
Оформиха се следните полуфинални двойки „Спартак” – „Волейболерс” и „Ботев” – „Враца волей”. В първия мач „болерсите” изненадаха „Спартак” с 2-0. Оспорван бе само първия гейм. Тими Валентинов и компания го измъкнаха с 26-24 и след протоколен втори с 25-13 се класираха за финал. Там ги последва юношеската формация на „Ботев”, надиграла с 2-1 съставът на „Враца волей”, в тайбрека 15-12. В мач за трето място „Спартак” би „Враца-волей” с 2-1. Финалът предложи емоции в края си. По свежият тим, този на „Ботев” взе първия гейм с 25-17. Във втория се завърза люта борба. Геймът вървеше точка за точка до самия край, но момчетата на Марга показаха по-здрави нерви и го затвориха с 26-24, а с това и мача.
Победителите играха в състав: Цветелин Петров, Емилиян Петров, Яни Цветков, Антони Добренов, Лъчезар Петров, Александър Илиев, Стивън Димитров, Никола Методиев, Мартин Цеков, Николай Томов, Томислав Евгениев.
Ето и имената на индивидуалните призьори: най-полезен състезател Антони Добренов (Ботев), най-добър нападател Марио Станчев (Враца волей), най-добър посрещач Пламен Георгиев (Спартак), най-добър разпределител Мартин Ценов (Ботев), феърплей Владимир Влахов (Спартак) и най-добър съдия Генади Стефанов.

28.12.2014, 22:00 часа