Три гола на Сисо не стигат в екшън срещу шампиона

Три гола на Владимир Вълов –Сисо не стигнаха на „Монолит” за точка срещу селския първенец „Околчица”. В ХІІ кръг на „А” ОФГ моравчани спечелиха с 4:3 на „свой” терен в Мездра, където посрещат на терена с изкуствено покритие. Първата част завърши 1:1. Росен Ценов откри за символичните домакини след 20 минути игра, но пет по-късно Владимир Вълов-Сисо с техничен прехвърлящ удар изравни. Последният бе герой на мача за гостите, които изпуснаха да вземат поне точка. В началото на втората част Росен Ценов вкара за 2:1, за да дойде времето на Сисо. За има-няма десетина минути Сисо показа реализаторските си умения още на два пъти. Първо надбяга защитата за 2:2, а след това с точен шут в далечния ъгъл изведе гостите напред. Точно тогава съдията Гановски изгони халфа на домакините Вангел Христов за втори жълт картон и мача изглеждаше за гостите. Опит, здрава психика и майсторлък обаче обърнаха нещата. Цветан Николов –Бербатов върна своите в мача с точно пласиране за 3:3, а десет минути преди края Цвети Божилов – Гигс бе изведен в пеналта и с удар в обратния ъгъл донесе победата. В края на срещата дежурния си червен картон получи Цветан Владинов. Фотото обиди и блъсна единия от асистентите и само минута преди последния сигнал бе изгонен.
С успеха си „Околчица” запази първото място, а гостите от „Монолит” определено могат да съжаляват. Те направиха най-добрия си мач от началото на сезона и показаха, че имат зъби с които да захапят фаворитите.

21.11.2015, 19:08 часа