Милица Мирчева посрещна с победа Новата година

Милица Мирчева посрещна с победа Новата година При температура от -18 градуса започна и тази година 32-рият Традиционен новогодишен крос в Правец, който стартира в 23.50 часа. Състезателката на СК ”Атлет” Мездра, Милица Мирчева, посрещна с победа Новата година и финишира първа при жените на дистанцията от 4 километра. След Милица завърши младата планинска бегачка Стефани Стоянова, а трета е варненката Бюлсерин Сюлейман.
При мъжете на дистанцията от 10 километра се включиха 9 български и 9 македонски лекоатлети. Шампион тази година стана Дарио Ивановски, втори се класира Иво Балабанов, а трети е неговият треньор Йоло Николов, също от СК”Атлет” Мездра. Организаторите очакваха в бягането да се включи и Митко Ценов, който обаче не стартира.
След състезанието, участниците бяха поздравени от председателя на Общинския съвет на Правец – Николай Яхов. Всички участници си направиха новогодишния купон в едно от най-добрите заведения в центъра на Правец, където бяха наградени победителите в кроса.
02.01.2017, 13:00 часа