Домакините от Лом спечелиха втория кръг от републиканското първенство по водомоторен спорт

Домакините от Лом спечелиха втория кръг от републиканското първенство по водомоторен спорт Лом бе домакин на втория кръг от републиканското първенство по водомоторен спорт и турнир за купата на Община Лом. Състезанието се проведе на брега на река Дунав, в района на ресторант „Лагуна“. В спортната надпревара взеха участие отбори от Русе, Кърджали, Балчик, Първомай, Тутракан, Ряхово и Лом В крайното отборно класиране първото място заеха домакините от Лом с 6108 т., пред Тутракан -3775 т. и Ряхово - 2300 т.
В отделните класове победители станаха: R1000 Станислав Каменов (Лом), OI 125 Благовест Иванов (Балчик),T550 Николай Иванов (Тутракан), SA250 Цанислав Димитров (Ряхово), JT260 Цанислав Димитров (Ряхово), OA250 Емил Емилов (Кърджали), SC550 Владислав Костадинов (Балчик) и OВ 350 Емил Емилов (Кърджали).
Призьорите бяха наградени от кмета на Лом Пенка Пенкова, градоначалника на Първомай Ангел Папазов, заместник- кмета на Лом Гинка Иванова и общинския съветник Димитър Димитров. Купата на Община Лом бе връчена на Спиридон Дочев – треньор на „Порт Лом”. Главния съдия на турнира Христо Басарболиев връчи на кмета Пенка Пенкова почетен диплом и купа, с които Българската федерация по водомоторен спорт награждават домакините от Лом за отлична организация и основно спосорство на турнира.
11.09.2017, 08:42 часа