"Вихър" /Николово/ надви трудно "Ком" /Берковица/ с 3:2 /снимки/

"Вихър" /Николово/ надви трудно "Ком" /Берковица/ с 3:2 /снимки/ "Вихър" /Николово/ победи с 3:2 отбора на "Ком" /Берковица/ в среща от V кръг на първенството на монтанската „А” ОФГ. Мачът се игра на терена с изкуствена настилка в спортния комплекс „Огоста”. До успеха си обаче шампионът на IV дивизия стигна трудно. Гостите бяха равностойни през по-голямата част от мача, като преди почивката на два пъти изпуснаха да се разпишат. Домакините пък поведоха с 2:0 само в рамките на три минути. В 41-та играещият треньор Бисер Ефремов наказа от фаул вратаря Юлиян Райчев, който дойде на пожар в отбора на "Ком" след като титулярният страж Асен Стефанов по-рано през седмицата бе наказан с лишаване от състезателни права за една година. В 44-та мин. Кристиян Методиев-Пато удвои, след асистенция на Красимир Георгиев. Валери Беров направи резултата класически в 51-та мин. засичайки центриране от дясно на Методиев. Берковчани обаче се отчаяха и в 57-та мин. намалиха чрез Калин Статков. Тогава играещият президент на гостите бе изведен от Емануил Петров и не остави никакъв шанс на вратаря Даниел Първанов. В 72-та мин. защитник на Вихър игра с ръка в собственото си наказателно поле и главният съдия Венислав Живков отсъди дузпа, която бе изпълнена точно от Пламен Ненов. Малко след това гредата спаси домакините от изравнителен гол. Въпреки, че мачът бе изключително коректен, неприятна контузия получи защитникът на Ком Иван Ангелов-Шишето. В средата на първото полувреме той пострада при един въздушен сблъсък и линейка го откара в монтанската болница със счупен нос.
23.09.2017, 20:51 часа