Бронзовата медалистка от Европейското по самбо получи поздравление от училището си

Бронзовата медалистка от Европейското по самбо получи поздравление от училището си “Здравка Танова е отлична ученичка”, заяви директорът на 7-мо училище “Йордан Радичков” в Монтана Станка Костова. Възпитаничката на учебното заведение е бронзова медалистка от Европейското първенство по самбо за девойки до 18 години.
"Огромна чест, защото Здравка полага много усилия, много е упорита и същевременно съчетава училището със спорта", каза Станка Костова.
Възпитаничката на "Слава 83" /Монтана/ зае третото място на 60 кг на състезанието на Стария континент, което се проведе в хърватския град Пореч. Здравка записа победи над самбистки от Гърция, Грузия и Франция. В спора за бронза спечели срещу украинка.
"Много труд и постоянство. Всеки спортист е имал своите тежки моменти, но точно тогава се проявява волевият характер и никога не трябва да се предаваме, всичко е възможно", каза Здравка Танова.
Здравка върви по стъпките на своя дядо Ташко Танов, който е треньор на монтанския "Слава 83".
“Това е 61-ият медал за клуба от европейски и световни първенства”, заяви Танов.
07.12.2017, 14:50 часа