Милица Мирчева и Йоло Николов представиха България на Европейското първенство по крос кънтри в Словакия

Милица Мирчева и Йоло Николов представиха България на Европейското първенство по крос кънтри в Словакия Състезателката на Спортен клуб "Атлет" /Мездра/ Милица Мирчева се класира на 46-о място при жените на 24-ото Европейско първенство по крос кънтри, което се проведе днес в Саморин, Словакия. В конкуренцията на 78 атлетки от 25 държави 23-годишната възпитаничка на треньора Йоло Николов пробяга дистанцията от 8 км 230 м за 28:49 мин. Шампионка на стария континент за втори пореден път стана 20-годишната кенийка с турски паспорт Ясемин Джан, която финишира с време 26:48 мин. Сребърният медал спечели натурализираната еритрейка Мераф бахта (Швеция) с 27:03 мин., а бронзовото отличие заслужи Каролине Грьовдал (Норвегия) с 27:04 мин.
Наставникът на Милица - Йоло Николов, се нареди на 61-ово място при мъжете от 79 стартирали състезатели. 33-годишният състезател на "Атлет" /Мездра/ пробяга 10 км 180 м дистанция за 32:03 мин. Шампионската титла завоюва 31-годишният натурализиран кениец с турски паспорт Каан Киген Озбилен (с рождено име Майк Кипруто Киген) с 29:45 мин. Негови подгласници станаха Pдen Мечаал (Испания) с 29:54 мин. и Андрю Бутчарт (Великобритания) с 30:00. мин.
10.12.2017, 16:14 часа