Монтана е на полуфинал за Купата на България след победа над "Марек"

Монтана е на полуфинал за Купата на България след победа над "Марек" Отборът на "Монтана" записа трудна, но сладка победа с 3:1 (25:19, 23:25, 25:20, 26:24) над бойкия тим на "Марек Юнион ивкони" и си осигури място на полуфинала на турнира за Купата на България по волейбол, който за първи път се провежда в неговата зала „Младост”. Воденият от треньора Даниел Пеев тим спечели леко първият гейм с 25:19. Във вторият също имаше преднина до второто техническо прекъсване, което дойде при резултат 16:13. Влизането в игра на Катбарт Малинга обаче се оказа големият жокер на дупничани. Угандиецът бе неразгадаем за домакините, а отборът му изравни 22:22 и затвори  гейма на 23. Третата част бе равностойна, вървеше точка за точка до 18:18, след което "Монтана" се откъсна и спечели без проблеми с 25:20. Особено ценно бе включването на опитния Мартин Пенев. Капитанът на домакините внесе нужното спокойствие у съотборниците си и бе със съществен принос при спечелването и на решителния четвърти гейм. Той бе най-инфарктен и завърши с успешна атака на Златко Кьосев пред единичната блокада на Малинга  и единичен блок на младият Борис Наков.
12.01.2018, 20:04 часа