"Ботев" с трудна победа над "Поморие" във Враца

"Ботев" с трудна победа над "Поморие" във Враца Отборът на "Ботев" /Враца/ победи с минималното 1:0 гостите от "Поморие" в 21-ия кръг на Втора футболна лига. Първата възможност в срещата бе за домакините. След ъглов удар Кристиян Григоров отклони топката с глава към Иван Колев, но той не успя да я засече. В 5-та мин. контра на гостите изведе Ахмед Ахмедов на удобна позиция по левия фланг. Шутът му обаче мина покрай гредата. Малко по-късно Григоров отново с глава стреля, но в аут.
В последната третина на първата част поморийци изненадващо взеха инициативата. В 31-та мин. Борис Тютюков стреля опасно с глава към десния долен ъгъл, но вратарят Христо Митов успя да парира. В 35-та мин. капитанът на гостите Георги Петков беше много близо до отбелязването на гол. В последните минути домакините се пораздвижиха. В 37-та мин. Петър Атанасов шутира от фаул, а стражът Димитър Тодоров изби влизащата под гредата топка. До почивката Йордан Апостолов и Иван Колев нямаха късмет да вкарат.
В 54-та мин. шут на Апостолов от 22 метра беше отразен от вратаря Тодоров. В 60-та мин. Християн Казаков стреля, топката се отби в коляното на Ахмедов и мина застрашително покрай левия страничен стълб на Христо Митов. В 64-та мин. влезлият като резерва Янаки Смирнов отправи силен изстрел, който бе избит от стража. Топката попадна в краката на Апостолов, който намери Питър Атанасов и той не сгреши от 7-8 метра за 1:0. В 68-та мин. Смирнов отправи акробатичен удар спасен от Тодоров.
В 83-та мин. само блестящия рефлекс на Христо Митов спаси 3-те точки за домакините. Стражът се разтегна максимално и изби коварен шут на Мирослав Коев. В 89-та мин. Атанас Кабов беше пресиран в пеналта, но реферът Мартин Стоименов подмина ситуацията.
Ботев": Христо Митов, Борислав Борисов, Деян Иванов, Емил Стоев /58 Янаки Смирнов/, Ивайло Михайлов, Иван Колев /83 Атанас Димитров/, Йордан Апостолов, Кристиян Григоров, Петър Атанасов, Петър Альошев и Спас Георгиев /79 Атанас Кабов/.
"Поморие": Димитър Тодоров, Александор Георгиев, Ахмед Ахмедов, Борис Тютюков /46 Станислав Дрянов/, Георги Петков, Живко Хаджиев /85 Любомир Божинов/, Иван Стоев /82 Живко Петков/, Мирослав Коев, Михаел Орачев, Слави Шопов и Християн Казаков.
17.03.2018, 17:48 часа