"Ботев"/Враца/ победи с 3:1 "Спартак"/Плевен/ при U15

"Ботев"/Враца/ победи с 3:1 "Спартак"/Плевен/ при U15 Момчетата на "Ботев" /Враца/ победиха ОФК "Спартак" /Плевен/ с 3:1 в 14 кръг на U15 в зона „Велико Търново“, въпреки че игра повече от едно полувреме с 10 души.
Врачани започнаха с тотален натиск, като още до 5-та мин. Томи Костадинов и Мирослав Маринов нямаха шанс да вкарат. Логичното се случи в 12-та мин. Чудесна асистенция на вратаря Косьо Иванов бе оползотворена от Костадинов за 1:0. В 24-та мин. удар на гостите беше париран пред опразнената врата от капитана Ивайло Тодоров с ръка. Главният рефер Росен Гановски изгони провинилия се и отсъди дузпа, реализирана от Алекс Асенов. Независимо, че останаха в намален състав, ботевци убиха интригата още до края на първата част. Мирослав Маринов със страхотен удар от 23 м в сглобката даде отново преднина на врачани. В 34-та мин. Георги Георгиев-Малкия Джони пък реализира от малък ъгъл, след като плевенския страж изби шут на Теодор Димитров.
След почивката гостите опитаха да се върнат в срещата, но стигнаха само до греда, след реакция на добре пазилия страж Константин Иванов.

"Ботев": Константин Иванов, Ивайло Тодоров, Константинос Илиев, Теодор Димитров, Веселин Петков, Пламен Спасов, Мирослав Маринов, Борислав Кискимски, Александър Тодоров, Томислав Костадинов, Георги Георгиев /Никола Стоянов, Енрике Трайков, Веселин Василев, Никола Цолов, Паоло Петков, Кристиян Кирилов и Преслав Петров/.
"Спартак": Андриян Тодоров, Атанас Петров, Християн Нечев, Янислав Петров, Любимир Любомиров, Юлиян Николов, Алекс Асенов, Веско Първанов, Деивид Димитров, Павел Челестинов, Крис Димитров /Виктор Радевски, Веселин Бойчев, Илиян Алексиев и Симеон Секолов/.
Росен Гановски ръководи срещата с помощта на Славян Добрев и Димитър Стоянов.
"Ботев" остана на 6-о място с 18 т., а "Спартак" е с 13.
19.04.2018, 13:39 часа