Атанас Илиев донесе нови 3 точки за "Монтана" в битката за топ 3 /снимки/

Атанас Илиев донесе нови 3 точки за "Монтана" в битката за топ 3 /снимки/ Отборът на "Монтана" записа трудна победа с 1:0 над "Локомотив" (Горна Оряховица) в последна среща от XXVкръг на първенството на Втора лига. Ранен гол на Атанас Илиев съхрани шансовете на домакините за място в тройката. Старши треньорът Ферарио Спасов направи две промени в състава, с който започваше неизменно в последните двубои. Феро заложи на арменския полузащитник Саргис Шахинян за сметка на Борислав Балджийски. Другата промяна бе принудителна, на мястото на наказания Йордан Йорданов в титулярния състав се завърна Владимир Айтов.
Още при първата си атака монтанци поведоха в резултата. Това стана в 6-та мин., когато Айтов намери пред наказателното поле Атанас Илиев, той си поведе топката и с премерен шут я изпрати в долния десен ъгъл. Пет минути по-късно отново Илиев засече от въздуха центриране от ляво на Стефан Цонев и с левачката стреля ефектно, но на сантиметри покрай дясната греда. В 23-та мин. гол на Антоний Балъков бе отменен заради засада. Гостите скочиха на страничния арбитър Павлин Михайлов претендирайки, че последен с топката е играл футболист на "Монтана". Реферът обаче бе вдигнал байрака още след подаването към Балъков, който бе на метър зад за защитата на "Монтана". До края на полувремето монтанци направиха няколко добри атаки, но нов гол не падна.
След почивката гостите изравниха играта, но трудно стигаха до опасна близост до вратата на Ивайло Василев. В 68-та мин. далечен шут на Владимир Мичев премина покрай дясната греда. "Монтана" отговори с бърза контраатака по лявото крило, при която защитник изчисти преди топката да достигне до Балджийски. Секунди по-късно резервата Тодор Колев би над вратата. Отново Колев, който след влизането си раздвижи играта на домакините, спря на гърди, но ударът му бе блокиран от защитник и излезе в корнер. В последната 90-та мин. Иван Коконов надбяга защитниците на "Локомотив", но стреля право в тялото на вратаря Евгени Александров.

"Монтана" – "Локомотив" (Горна Оряховица) 1:0

"Монтана": Ивайло Василев, Даниел Георгиев, Иван Михов-кап., Стефан Цонев, Кристиан Димитров, Владимир Айтов, Тони Тасев (64-Борислав Балджийски, Саргис Шахинян, Атанас Илиев (77-Александър Манолов), Сергей Георгиев (58-Тодор Колев), Иван Коконов.Треньор: Ферарио Спасов.
"Локомотив": Евгени Александров, Кристиян Димитров, Мариян Иванов-кап., Мартин Николов, Петър Казаков, Георги Колев, Владимир Мичев, Цветомир Вачев (72-Георги Жеков), Георги Чукалов(46-Кокен Куроки), Антоний Балъков(62-Деян Христов), Кевин Осеи. Треньор: Александър Димитров.
Голмайстор: Атанас Илиев (6).
Главен съдия: Йото Гарабедов.
Асистенти: Павлин Михайлов, Велислав Миленков.
Жълти картони: Сергей Георгиев, Иван Коконов (Монтана); Цветомир Вачев, Мартин Николов (Локомотив).
Стадион: „Огоста”-1000 зрители.