Нов триумф за "Бойни спортове" Монтана /снимки/

Нов триумф за "Бойни спортове" Монтана /снимки/ СК "Бойни спортове" Монтана се завърна с 8 медала от Белград, където през уикенда се проведе Отворен турнир по бразилско жиу-житцу. В дисциплината „бели колани” Николай Атанасов спечели титлата в кат. до 64 кг., в която Цветомир Гинин остана трети. Цветомир Петков пък взе сребърен медал в кат. до 76 кг. В абсолютната категория Цветомир Петков и Николай Атанасов победиха всичките си съперници в своите предварителни групи, а на финала успех записа Петков. Мартин Иванов триумфира в кат. до 76 кг. на „сини колани”. В най-престижната дисциплина „лилави колани” Леонид Тодоров (76) и европейския шампион от Рим Даниел Евгениев (82) стъпиха най-високо на почетната стълбичка.
„Оспорвани двубой, страхотни битки и много емоции и всичко това в една изключително приятелска среда. Получи се едно страхотно състезание, за което благодарим и на организаторите и домакини от LUTADOR BJJ”, заяви след завръщането си от Белград треньорът на "Бойни спортове" Монтана Николай Цоков-Колето.
В турнира в западната ни съседка освен от България и Сърбия участваха и състезатели от Гърция, Румъния и Австрия.
01.05.2018, 15:10 часа