Почетоха седемкратния шампион Александър Атанасов в автокроса /снимки/

Почетоха седемкратния шампион Александър Атанасов в автокроса /снимки/ Почетна обиколка в памет на седемкратния шампион в автокроса Александър Атанасов направиха участниците във втория кръг от държавното първенство по рали крос, което се проведе на пистата в село Мадан.
Пилотът, събрал най-много точки от бившия клуб на Атанасов – "Старт Н" (Криводол) Светослав Манастирски, пък получи възпоменателна купа от дъщерята на отишлият си рано от този свят ас Даниела. Манастирски с „Митсубиши Лансер” записа втора победа от началото на сезона в „Дивизия 1”, с което поведе в генералното класиране.
В „Дивизия 2” с предно предаване победител стана Ивайло Йончев от АМК Ботевград с „Хонда Сивик”. Цветелин Велков с „Лада” от "Старт М" пък финишира с най-добро време в „Дивизия 3” със задно предаване. Велков триумфира и в клас „Лада”.
Отборен шампион в Мадан стана АСК "Старт М" (Криводол), следван от  АМК Ботевград и "Жико моторспорт" (Видин).
Индивидуално класиране:
„Дивизия първа”: 1.Светослав Манастирски (Митсубиши Лансер) 2.Емил Минчев (Субару) 3. Антон Хайтов (Ауди).
„Дивизия втора”: 1.Ивайло Йончев ( Хонда Сивик) 2.Валери Димитров (Тойота Корола) 3.Симеон Велев (Хонда Сивик).
„Дивизия трета”: 1.Цветелин Велков (Лада) 2.Методи Тодоров (БМВ) 3.Момчил Младенов (Лада).
„клас Лада”: 1.Цветелин Велков 2.Тошко Петров 3. Емил Кючуков

Отборно класиране:
1.АСК Старт М (Криводол)-25 точки 2.АМК Ботевград-18 т. 3.Жикомоторспорт (Видин)-15 т.
21.05.2018, 11:37 часа