Една минута не стигна "Кариана"/Ерден/ да спечели Купата на АФЛ

Една минута не стигна "Кариана"/Ерден/ да спечели Купата на АФЛ Отборът на "Кариана" (Ерден) бе на по-малко от една минута от спечелването на купата на Аматьорската футболна лига. Шампионът на Северозападната трета лига водеше с 1:0 на първенеца на югоизточната "Арда" (Кърджали), но допусна Димитър Алексиев да изравни в последните секунди на добавеното време.
Карианци бяха открили резултата още в първата, чрез Георги Иванов, който бе намерен на далечната греда от капитана Евгени Игнатов-Бамзе и стреля покрай вратаря Иван Караджов. До края на мача футболистите на "Арда" имаха териториално превъзходство, но старши треньорът на Кариана Атанас Джамбазки бе подредил отбора си добре в защита, а под рамката вратарят Павел Станев бе на висота.
И когато феновете на тима от монтанското село Ерден вече се канеха да нахлуят на терена, за да отпразнуват заедно с играчите победата Георги Кременлиев проби дясното крило и намери непокрит в пеналта Алексиев, който шутира с десния крак в мрежата зад Станев.
При дузпите Леонел Матадос стреля покрай дясната греда, Цветомир Тодоров над вратата, а вратарят Иван Караджов хвана удара на Деян Иванов. От "Арда" пък от бялата точка се провалиха капитанът на отбора Борислав Стойчев, който би над вратата, а Джихат Кямил изпрати топката в напречната греда.

"Кариана" (Ерден) – "Арда" (Кърджали) 1:1 (4:5 след изп. дузпи)

"Кариана": Павел Станев, Станислав Георгиев, Ангел Цолов, Николай Дичев, Иван Тодоров, Деян Иванов, Николай Николов, Ангел Русев, Цветомир Тодоров, Георги Иванов, Евгени Игнатов-кап. Треньор Атанас Джамбазки.
"Арда": Иван Караджов, Георги Кременлиев, Пламен Крумов, Борислав Стойчев-кап., Атанас Кръстев, Красимир Илиев, Вълчан Чанев, Атанас Чепилов, Джихат Кямил, Владислав Мисяк, Димитър Алексиев. Треньор Елин Топузаков.
Голмайстори:1:0 Георги Иванов (1), 1:1 Димитър Алексиев (90+2).
при дузпите: 1:0 Иван Тодоров, 1:0 Борислав Стойчев, 2:0 Евгени Игнатов, 2:1 Владислав Мисяк, 2:1 Леонел Матадос, 2:2 Пламен Крумов, 3:2 Николай Дичев, 3:2 Джихат Кямил, 3:2 Цветомир Тодоров, 3:3 Димитър Алексиев, 3:3 Деян Иванов, 3:4 Ахмед Осман.
Главен съдия: Станислав Ставров.
Асистенти: Мирослав Желев, Христо Георгиев.
Стадион: „Ивайло” във Велико Търново-1000 зрители.
24.05.2018, 08:32 часа