"Кариана" стигна кота 100 и вдигна шампионската купа /снимки/

"Кариана" стигна кота 100 и вдигна шампионската купа /снимки/ Отборът на "Кариана" приключи с убедителна победа шампионския си сезон в Северозападната трета лига. Момчетата на треньора Атанас Джамбазки разгромиха с 4:0 гостуващия "Левски" от гара Левски.
Единствената интригата в мача бе дали домакините ще успеят да завършат кампанията със 100 вкарани гола. Направи го Християн Василев в 64-та мин., когато бе изведен на празна врата от Георги Цеков. Самият Цеков се разписа в началото на второто полувреме с прецизен удар в долния десен ъгъл на вратаря Теодор Тодоров. Резултатът бе открит чак в 39-та мин., когато Цветомир Тодоров засече с летящ плонж с глава центриране от дясно на Георги Цеков. Две минути по-късно с глава се разписа и Николай Николов, но този път асистенцията дойде от ляво от Евгени Игнатове. До края на мача карианци се забавляваха, чакайки да чуят последния съдийски сигнал, за да започне купонът.
На церемонията по награждаването златните медали им бяха връчени лично от председателя на ЗС на БФС във Велико Търново Бончо Генчев. Героят от САЩ’94 връчи купата на капитана на "Кариана" Евгени Игнатов-Бамзе. Кметът на община Бойчиновци Светли Сретениев подари статуетка на спонсора на клуба Милан Йосифов. Бай Милан пък лично поведе Дунавското хора на Дико Илиев, на което се хванаха футболисти и фенове.
"Кариана": Павел Станев, Ангел Цолов, Николай Дичев, Георги Илиев, Николай Николов (60-Деян Иванов), Иван Тодоров (46-Ангел Русев), Християн Василев, Цветомир Тодоров, Евгени Игнатов, Георги Цеков(81-Йордан Тодоров),Стенислав Георгиев.Левски: Теодор Тодоров, Иво Върбанов, Любомир Борисов, Тони Паликрушев, Славей Байрактаров, Цветан Петров, Евгени Систов, Любомир Тодоров, Цветослав Игнатов, Станислав Иванов, Ивайло Иванов.
04.06.2018, 10:53 часа