"Монтана" се препъна на финала, "Черно море" е шампион

"Монтана" се препъна на финала, "Черно море" е шампион Отборът на „Монтана“ спечели сребърните медали от държавното първенство по баскетбол за момичета до 16 години. На финала възпитаничките на треньорския тандем Иванка Славчева-Петър Гергов отстъпиха пред „Черно море Одесос“ с 62:68. На старта на турнира в своята предварителна група „А” монтанчанки бяха разгромили същия съперник със 71:46, но в битката за трофея варненки взеха сладък реванш. Бронзовите медали отидоха у столичния „Септември“, след успех в малкия финал с 55:48 над „Левски“ (София).
Сборната формация от морската ни столица влезе по-добре в мача и взе първите две части. Третата четвърт завърши наравно, но авансът на Черно море от 10 точки се запази. „Монтана“ тръгна със серия от 8-0 в последната четвъртина, а пет минути преди сирената за първи път поведоха в резултата. Последваха две успешни атаки за символичните гости, които до края на мача успяха да запазят аванса си, за да ликуват с трофея. Габриела Ангелова вкара 23 точки за монтанския тим. Две баскетболистки на „Монтана“ завършиха мача с дабъл-дабъл - Йоана Иванова се отличи с 12 точки и 10 борби, а Валентина Горанова с 11 точки, 12 борби, като към тях добави 6 асистенции. За „Черно море Одесос“ Илияна Георгиева блесна с 21 точки, спечели 10 борби и бе избрана за най-полезен играч MVP на първенството.

„Монтана“ – „Черно море Одесос“ 62:68 (10:13, 12:19, 16:16, 24:20)

„Монтана“: Виолета Каменова, Габриела Ангелова 23, Шумена Нончова 2, Симона Стоянова, Йоана Иванова 12 (Валентина Горанова 11, Цветина Цветанова 5, Борислава Тодоринска 4, Кристина Борисова 3, Теодора Асенова 2, Ива Желязкова).
„Черно море Одесос“: Ирена Траянова, Ива Димова 6, Паолина Гочева 2, Мариела Николова 4, Илияна Георгиева 21 (Зехра Селим 21, Деана Стояновска 7, Магдалена Маринова 7, Алекса Бочкова, Елисавета Тортопиду 2, Калина Пейкова 2, Виктория Матеева).
Съдии: Славчо Нучев, Димитър Георгиев.
Зала: „Универсиада”-90 зрители.
06.06.2018, 19:19 часа