"Монтана" с класика над "Сливнишки герой" на стадион „Огоста”/снимки/

"Монтана" с класика над "Сливнишки герой" на стадион „Огоста”/снимки/ Отборът на "Монтана" записа класическа победа с 3:0 над третодивизионния "Сливнишки герой" впървата си контролна среща играна на стадион „Огоста” и четвърта от началото на лятната предсезонна подготовка. Заради жегата и през двете полувремена играта на два пъти бе спирана, за да може футболистите от двата отбора да дръпнат глътка въздух и пият вода.
Домакините упражниха натиск още от самото начало и в 10-та мин. Димитър Маймунков изби от голлинията удар на Наско Илиев. Логичното в мача се случи и монтанци откриха резултата след половин час игра. Димитър Илиев комбинира със Сергей Георгиев, който намери в пеналта непокрит Атанас Илиев и централният нападател на домакините с десния крак не остави никакъв шанс на Мартин Минев. Една минута по-късно Илиев засече центриране от дясно на Даниел Георгиев, но този път вратарят на гостите се намеси авторитетно и спаси. В 45-та мин. бърза атака на Монтана завърши с втори гол. Този път в неговата основа бе Тони Тасев, който майсторски изведе в коридор Сергей Георгиев, последва центриране по земя към Атанас Илиев, който продължи топката към далечната греда, където чакаше Димитър Георгиев и за опитен футболист като него не бе проблем да отбележи.
На почивката старши треньорът на "Монтана" Ферарио Спасов направи почти пълна смяна, като не замени единствено централния защитник Стефан Цонков и централния нападател Атанас Илиев. Домакините продължиха да контролират играта и в 62-та мин. Семен Шептецкий се озова в изгодна позиция, но стреля в аут. В 78-та мин. обаче руският полузащитник сложи топката на главата на Илиев и той направи резултата  класически. До края монтанци изпуснаха още няколко възможност да отбележат, а гостите така и не успяха да стигнат пред голова ситуация пред вратата на Ивайло Василев.

"Монтана" – "Сливнишки герой" 3:0 (2:0)

"Монтана": Марин Орлинов (46-Ивайло Василев), Даниел Георгиев (46- Васил Попов), Иван Михов-кап. (46-Владимир Айтов), Румен Трифонов (46-Галин Ташев), Стефан Цонков, Димитър Илиев (46-Йордан Йорданов), Сергей Георгиев (46-Борислав Дамянов), Никола Гавов (46-Ивайло Стоянов), Атанас Илиев, Димитър Георгиев (46-Айкут Рамадан), Тони Тасев (46-Семен Шептецкий). Треньор: Ферарио Спасов.
"Сливнишки герой": Мартин Минев, Сибил Карагьозов, Любомир Деспотов, Виктор Георгиев, Димитър Маймунков, Десислав Иванов, Николай Маринов, Мариан Хаджиев, Росен Колев, Костадин Кафтанов, Йордан Попов (Светослав Каменов, Лъчезар Свиленов, Денис Бучев, Георги Маринов, Мартин Костадинов, Емил Трендафилов, Кристиян Здравков, Георги Кузовски). Треньор: Венцислав Рангелов.
Главен съдия: Николай Малджански.
Асистенти: Веселин Найденов, Николай Михайлов.
Стадион: „Огоста”-100 зрители.
11.07.2018, 21:11 часа