"Монтана" и "Миньор" (Перник) не се победиха /снимки/

"Монтана" и "Миньор" (Перник) не се победиха /снимки/ Отборът на "Монтана" завърши наравно 1:1 с "Миньор" (Перник) в контролна среща играна пред стотина зрители на стадион „Огоста”. Заради жегата играта на два пъти бе спирана, за да може футболистите да пият вода.
Домакините започнаха по-добре мача и създадоха няколко опасни ситуации пред вратата на перничани.В 22-та мин. привлеченият от "Дунав" (Русе) нападател Димитър Георгиев се озова сам срещу вратаря, но изпрати топката в напречната греда, а след това с глава стреля право в ръцете на Станислав Димитров. Минута по-късно друг от новите Димитър Илиев шутира от далеч, но стражът на "Миньор" се разтегна и изби в корнер.
"Монтана"поведе в 33-та мин., когато Тони Тасев с удар от границата не пеналта изненада вратаря, като изпрати топката в близкия му ъгъл за 1:0. В ответната атака Петър Тончев от гостите бе изведен сам срещу вратаря Ивайло Василев, но битата от него топка се отби от дясната греда.
След почивката отборът на "Миньор" бе активен и в 78-та мин. стигна до изравнителен гол, при който влезлият като резерва Стивън Милчев прехвърли технично излезлият да го пресрещне вратар Марин Орлинов. Две минути по-късно Димитър Георгиев бе пропусна да донесе победата на "Монтана", след като излъга вратаря Даниел Леонтиев, но не уцели вратата.
След мача старши треньорът на монтанци Ферарио Спасов обяви два дни почивка, а в понеделник отборът заминава за пет дни на лагер в Правец, където ще игра контролна среща с "Литекс" (Ловеч).

"Монтана": Ивайло Василев, Васил Попов, Стефан Цонков-кап., Галин Ташев, Владимир Айтов, Димитър Илиев, Тони Тасев, Николай Гавов, Атанас Илиев, Сергей Георгиев, Димитър Георгиев (Марин Орлинов, Даниел Георгиев, Иван Михов, Румен Трифонов, Йордан Йорданов, Борислав Дамянов), Ивайло Стоянов, Айкут Рамадан, Семен Шептецкий). Треньор: Ферарио Спасов.
"Миньор": Станислав Димитров, Димитър Савов, Ангел Грънчов, Антон Киров, Виктор Райчев, Илиян Илиев-кап., Стоян Кадифчин, Петър Тончев, Тодор Чаворски, Кристиян Слишков, Александър Манолов (Даниел Леонтиев, Мартин Василев, Божидар Атанасов, Александър Асенов, Стивън Милчев, Денислав Балев, Кристиян Пламенов, Иван Александров). Треньор: Николай Тодоров.
Главен съдия: Николай Малджански.
Помощници: Даниел Цолов, Никола Десиславов.
Стадион: „Огоста”-100 зрители.
15.07.2018, 11:55 часа