Сергей Георгиев точен за "Монтана" при успеха с 1:0 над "Литекс" в Правец

Сергей Георгиев точен за "Монтана" при успеха с 1:0 над "Литекс"  в Правец В контролна среща играна в Правец отборът на "Монтана" победи с 1:0 "Литекс" (Ловеч). Заради здравословен проблем опитният защитник на монтанци Румен Трифонов не попадна в групата. През първото полувреме над стадиона притъмня и за миг препръска, но дъждът се размина. Воденият от треньора Ферарипо Спасов северозападен тим  влезе по-добре в мача и още в 5-та мин. резултатът бе открит. Тони Тасев центрира от фаул и Сергей Георгиев с глава изпрати топката в мрежата. Това се оказа и единствената по-интересна ситуация пред една от двете врати до почивката.
Втората част не се различаваше много от първата. Тасев пропусна да удвои в 51-та мин. Тогава Даниел Георгиев центрира от дясно и юношата на "Пирин" (Благоевград) с глава стреля, но покрай гредата. В ответната атака оранжевите създадоха първото си положение за гол пред вратата на "Монтана". Джейхан Зайденов шутира силно от далеч, но вратарят Ивайло Василев закова топката пред голлинията. В 71-та мин. стражът на монтанци спаси и удар от фаул на резервата Георги Търтов.

"Монтана": Марин Орлинов, Даниел Георгиев, Владимир Айтов, Галин Ташев, Стефан Цонков-кап., Димитър Илиев, Тони Тасев, Никола Гавов, Атанас Илиев, Сергей Георгиев, Димитър Георгиев (Ивайло Василев, Васил Попов, Иван Михов, Йордан Йорданов, Ивайло Стоянов, Семен Шептецкий, Борислав Дамянов, Айкут Рамадан). Треньор: Ферарио Спасов.
"Литекс": Димитър Пантев, Денислав Мицаков, Пламен Николов, Петко Ганев, Джейхан Зайденов, Иван Турицов, Томас Цветков, Николай Янков, Кристиян Тафраджийски, Илиян Капитанов, Стефан Неделчев (Петър Петров, Добромир Бонев, Иван Иванов, Никола Борисов, Георги Мариянов, Даниел Йорданов, Радослав Живков, Георги Търтов). Треньор: Живко Желев.
17.07.2018, 21:11 часа