"Монтана" победи Кариана с 2:0, Димитър Георгиев с гол и асистенция /снимки/

"Монтана" победи Кариана с 2:0, Димитър Георгиев с гол и асистенция /снимки/ Отборът на "Монтана" завърши с победа серията си от контролни срещи от лятната предсезонна подготовка. Монтанци се наложиха с 2:0 над новака във Втора професионална лига "Кариана", за когото това също бе последна проверка преди началото на новия сезон. Новото попълнение Димитър Георгиев се отличи с гол и асистенция. Двубоят се играе на стадион „Огоста”, като преди него стана официалното представяне на двата отбора. Заради жегата играта на два пъти бе прекъсвана, за да може футболистите да пият вида.
Домакините тръгнаха смело в атака още след първия съдийски сигнал, гостите бяха добре организирани в защита и разчитаха на бързи контратаки. Първата опасна ситуация се разигра пред вратата на Стамен Бояджиев, но ударът на Атанас Илиев в 8-та мин. излезе в аут. Карианци отговориха с бърза контраатака, при която капитанът им Евгени Игнатов-Бамзе принуди вратаря Ивайло Георгиев да избива в корнер. В 14-та мин. Сергей Георгиев получи топката пред границата на наказателното поле, но стреля високо над гредата. Най-чистото положение за гол стана в последната минута на първото полувреме, когато Деян Иванов проби от ляво, Владимир Айтов сгреши и изведе в наказателното поле Ангел Бастунов, който пусна топката покрай вратаря, но тя се отби от лявата греда.
На полувремето и двата отбора направиха много смени, но на терена продължи да бъде интересно. След близо час игра "Монтана" поведе. Тони Тасев центрира в наказателното поле, там Димитър Георгиев свали топката с гърди към Стефан Цонков и централният защитник на домакините не остави никакъв шанс на вратаря Павел Станев. В 83-та мин. влезлият като резерва за Кариана Ангел Русев от малък ъгъл стреля опасно, но вратарят Марин Орлинов изби в корнер. В ответната атака привлеченият от "Дунав" (Русе) нападател Димитър Георгиев се измъкна от двойката централни защитници на "Кариана" и майсторски пусна топката покрай вратаря за 2:0.
"Монтана": Ивайло Василев, Васил Попов, Стефан Цонков-кап., Галин Ташев, Владимир Айтов, Димитър Илиев, Тони Тасев, Даниел Георгиев, Атанас Илиев, Николай Гавов, Сергей Георгиев-кап. (Марин Орлинов, Даниел Георгиев, Иван Михов, Румен Трифонов, Йордан Йорданов, Борислав Дамянов, Ивайло Стоянов, Айкут Рамадан, Димитър Георгиев). Треньор: Ферарио Спасов.
"Кариана": Стамен Бояджиев, Станислав Георгиев, Георги Илиев, Николай Дичев, Иван Тодоров, Николай Николов, Георги Цеков, Деян Иванов, Стоян Предев, Евгени Игнатов-кап., Ангел Бастунов  (Павел Станев, Цветко Иванов, Ангел Цолов, Людмил Иванов, Християн Илиев, Ивелин Илиев, Цветомир Тодоров, Леонел Матадос, Ангел Русев). Треньор: Атанас Джамбазки.
Голмайстори: 1:0 Стефан Цонков (56), 2:0 Димитър Георгиев (84).
Главен съдия: Николай Малджански.
Асистенти: Даниел Цолов, Николай Михайлов.
Стадион: „Огоста”-200 зрители.
20.07.2018, 21:43 часа