"Локомотив"/Мездра/ започна със загуба в Северозападната трета лига /снимки/

"Локомотив"/Мездра/ започна със загуба в Северозападната трета лига /снимки/ Новакът в Северозападната трета лига - ОФК "Локомотив" (Мездра), стартира със загуба като гост на "Вихър" (Славяново). „Железничарите" загубиха с 1:2, но оставиха добри впечатления с играта си.
Първото полувреме започна с неочакван за домакините натиск на гостите и още в 3-та минута Валдемар Стоянов изпусна 100% положение. Малко по-късно, в 10-та мин., последва нова атака на „железничарите", при която Рангелов нацели страничната греда на вратата на домакините. Играчите на "Вихър" явно бяха сащисани от напористата игра на мездренчани и пуснаха в ход грубите влизания. При едно от тях Момчил Божилов бе подкосен много грубо и бе заменен принудително. В края на полувремето домакините отправиха силен удар към вратата на Цветковски, но той с вещина запази вратата си суха. Така първите 45 минути завършиха без отбелязан гол.
Втората част започна с ранен гол за домакините след нелепа грешка в защита на „железничарите". Това бе и първото положение за "Вихър" от началото на мача. Въпреки гола, мездренчани продължиха да търсят изравняване, но вместо това, отново след грешка, допуснаха второ попадение. Едва в последната минута на двубоя опитният Илия Илиев намали разликата след майсторско изпълнение на пряк свободен удар. Въпреки заryбата, наставникът на „червено-черните" Иван Георгиев -Саки заяви, че отборът е стоял много добре на терена, момчетата са се раздали до последно, но само малшансът е попречил да спечелят трите точки.
Локомотивци играха в следния състае: Веселин Цветковски, Камен Каменов, Ивайло Желязков, Явор Янков, Мирослав Божилов, Момчил Манчев (Марио Иванов), Илия Илиев, Кирил Кръстев, Румен Рангелов (Д. Димитров), Брайан Стоянов, Алекзандър Петров, Валдемар Стоянов, Иван Велчев (Тихомир Найденов-Бизнеса).
Голмайстори: 1:0 Генков (49), 2:0 Систов (74), 2:1 Илиев (90)
Гл. съдия: Петър Кузев, с асистенти - Даниел Ников и Никифор Велков от Габрово.
13.08.2018, 11:30 часа