"Монтана" отнесе с 4:0 "Янтра" за едно полувреме при U19 /снимки/

"Монтана" отнесе с 4:0 "Янтра" за едно полувреме при U19 /снимки/ Юношите старша възраст на "Монтана" разгромиха с 4:0 отбора на "Янтра" (Габрово), като и четирите гола паднаха след почивката. Срещата бе от II кръг на първенството на елитната „А” група U19, игра се на официалния терен в спортния комплекс „Огоста” и бе дебютна за видинския арбитър Даниел Иванов.
Първото полувреме гостите се бяха барикадирали в собствената си половина, но домакините така и не създадоха нито една опасна ситуация за гол. Те наложиха контрол над топката, но ритнаха само веднъж в очертанията на вратата. След почивката малките монтанци натиснаха и в 46-та мин. пред Костадин Илиев се откри отлична възможност да открие резултата, но ударът му с глава излезе в аут. Десет минути по-късно „бетонът” на габровци най-после бе разбит. Никола Петров-Банята центрира от дясно, вратарят Александър Александров изпусна топката, която попадна у Стефан Каменов и той я изпати обратно в мрежата 1:0.След гола футболистите на "Янтра" поотвориха малко играта и … инкасираха още три попадения.
Най-напред влезлият като резерва Любомир Веселов се разписа с отлично насочен удар преминал покрай цял куп играчи и от двата отбора. Останалите два гола заби Борислав Бренишки, който също не започна мача в титулярния състав на "Монтана". При първият той разигра двойно със Стефан Каменов, а в 85-та мин. Бренишки отне топката от защитник на гостите и останал сам срещу вратаря не му остави никакъв шанс, оформяйки по този начин и разгрома.

"Монтана" -"Янтра 1919" (Габрово) 4:0 (0:0)

"Монтана": Юлиян Весков, Мирослав Янчев, Костадин Илиев, Еманоил Каменов-кап., Диян Детелинов, Никола Петров, Стефан Каменов, Симеон Ваньов, Кристиян Апостолов, Пиер Пиеров, Мартин Димитров (Светослав Младенов, Борислав Христов, Стоян Терзиев, Петьо Петков, Борислав Бренишки, Борислав Евлогиев, Любомир Веселов).Треньор: Дилян Иванов.
"Янтра": Александър Александров, Симеон Спасов, Радослав Гатев, Делян Дончев, Радослав Филев, Христо Цонев-кап., Недко Стоянов, Павел Павлов, Мирослав Пенков, Петър Павлов, Калоян Белчев.Треньор: Веселин Антов.
Голмайстори: 1:0 Стефан Каменов (56), 2:0 Любомир Веселов (62), 3:0 Борислав Бренишки (67), 4:0 Борислав Бренишки (85).
Главен съдия: Даниел Иванов.
Асистенти: Николай Михайлов, Славян Добрев.
Стадион:„Огоста”-50 зрители.
18.08.2018, 13:17 часа