Енергетиците на АЕЦ „Козлодуй“ отново на спортния връх

Енергетиците на АЕЦ „Козлодуй“ отново на спортния връх За 16 път спортистите от АЕЦ „Козлодуй“ взеха първото място в крайното комплексно класиране на Националната спартакиада на енергетиците в България, която се проведе от 12 до 16 септември в курортния комплекс „Албена“. Атлетите станаха шампиони с резултат от 199 точки. Втори се наредиха състезателите на ДП РАО със 152 точки, а на трето място – Електоренергийния системен оператор със 120 точки. Състезателите на АЕЦ завоюваха общо 29 призови места. 17 първи места са в спортовете тенис на корт /мъже, жени/, бадминтон /жени, смесени/, мини футбол /мъже, жени/, шахмат /мъже, жени/, плуване – щафета /мъже, жени/, плажен волейбол /жени/, теглене на въже /жени/, плуване – отборно /жени/, бридж /мъже/, стрийтбол /жени/, стрелба с въздушна пушка /мъже/ и петанк /мъже/.
Спортистите на Атомната спечелиха и девет сребърни медала в дисциплините волейбол /мъже/, теглене на въже /мъже/, тенис на маса /жени/, бридж /жени/, дартс /мъже/, плуване – отборно /мъже/, лека атлетика /жени/, стрелба с въздушна пушка /жени/ и петанк /жени/. Трите трети места са в състезанията по тенис на маса /мъже/, лека атлетика /мъже/ и петанк /смесени/.
Тази година участниците в националната спартакиада на енергетиците бяха над 700, а общо 13 предприятия от цялата страната мериха сила на авторитетната спортна проява.
18.09.2018, 21:07 часа